تبلیغات
اطلاعات روز بدنسازی - -- هورمون رشد در بدنسازی < قسمت سوم >
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
بدن یازی چه جور ورزشیه


آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ

لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

پنجشنبه 10 آذر 1384
-- هورمون رشد در بدنسازی < قسمت سوم >

-- هورمون رشد در بدنسازی < قسمت سوم >

گاهی اوقات هورمون رشد برای بدن مضر میباشد

هورمون رشد جزو گرانترین داروهایی می‌باشد كه در ورزش حرفه‌ای استفاده می‌شود. از طرفی شخص مصرف كننده حداقل از 8 هفته تا یك سال (به طور متناوب) باید از GH استفاده كند تا نتایج آنابولیك قابل توجهی را ببیند. بنابراین كسانی كه از این دارو استفاده می‌كنند باید پول هفتگی را در این راه سرمایه‌گذاری كنند. ورزشكاران حرفه‌ای كه از این دارو استفاده می‌كنند دائما تحت نظر پزشك متخصص بوده و باید دائما تحت آزمایشاتی مثل FBS یا تعیین گلوكز خون با روش Fingerstick (كه بعضی وقت‌ها چندین بار در روز باید انجام گیرد) قرار گیرند.

هچنین آزمونهای عملكرد تیروئید برای ارزیابی جایگزینی هورمونهای تیروئید و البته معمولا به سبب مصرف همزمان استروئیدها با هورمون رشد آزمونها ALT و AST برا ی تشخیص آسیب دیدگی سلولهای كبدی و تأمین غلضت سرمی كراتینین برای تشخیص نارسائی كلیوی انجام می‌گیرد. با این وجود از لحاظ تئوری همواره با مصرف GH توسط افراد سالم (یعنی افرادی كه نه برای مصارف پزشكی بلكه برای افزایش كارائی عضلانی ازGH استفاده نمی‌كنند) خطر به وجود آمدن برخی مشكلات جسمی را دارد كه از آن جمله می‌توان به دیابت، كم كاری تیروئید، آكرومگالی، بزرگ شدن كلیه‌ها، افزایش حجم عضلات قلب و قند خون بالا اشاره كرد.

در مورد علت احتمال به وجود آمدن دیابت توسط هورمون رشد باید گفت كه هورمون رشد اضافی نه تنها ترشح بیش از اندازه انسولین را به طور مستقیم باعث می‌شود بلكه از طریق هیپوگلیسمی كه به وجود می‌آورد ترشح انسولین را زیاد می‌كند كه این عمل می‌تواند به تدریج باث خستگی و فرسودگی و در نهایت مرگ سلولهای تبامی پانكراس شود.

ماركهای مختلفی از GH هم اكنون در نقاط مختلف جهان تولیدی می‌شود. این محصولات با محصولاتی كه در گذشته تولید می‌شد تا حدودی متفاوتند چرا كه اولین محصولاتی كه به عنوان هورمون رشد عرضه می‌شد در واقع عصاره هیپوفیز اجساد بود كه البته بعدها تولید این نوع هورمون متوقف شد چرا كه در چند مورد مصرف این نوع هورمون رشد موجب مرگهای ناشی از بیماری كرتیز- جاكوب (بیماری پیشرونده و كشنده زوال عقل كه به نظر می‌رسد ناشی از یك ویروس نادر بود) مشاهده شد. البته هیچ یك از افراد مبتلا ورزشكار نبوده‌اند. بدین ترتیب مصرف این نوع از GH توسط FDA منسوخ شد و انواع جدیدی از GH در آزمایشگاه‌ها و با استفاده از زنجیره‌های اسیدها آمینه ساخته شد ك اولین نمونه آن كه مورد تأیید سازمانهای داروئی قرار گرفت protropin بود كه توسط شركتی به نام Geneteck ساخته شد كه شامل زنجیره‌های اسید آمینه‌ای با 192 اسید آمینه بود. اندكی بعد شركت معروف Eli Lilly كه بعضی محصولات آن در ایران هم یافت می‌شود، محصولی با نام Humatrope را عرضه كرد كه از زنجیره‌های اسید آمینه‌ای با 191 اسید آمینه تشكلیل شده بود. باید گفت كه معمولا Humatrope به protropin ترجیح داده می‌شود. چرا كه همان طور كه در ابتدای این مقاله گفته شد هورمون رشد انسان از زنجیره 191 اسید آمینه‌ای تشكیل یافته است. بنابراین محصولاتی كه از زنجیره 191 اسید آمینه‌ای تشكیل یافته باشند می‌توانند شباهت بیشتری به هورمون رشد انسان داشته باشند. همین اختلاف كوچ در ماركهای مختلف رشد می‌تواند توجیه كننده ترشح آنتی بادی‌های بیشتر در مقابل محصولاتی با زنجیره 192 اسید آمینه‌ای باشد.

البته محصولات متنوع دیگر نیز در سراسر جهان تولید می‌شود كه بنابر دلایل ذكر شده سعی شده است كه اكثر این محصولات با ساختمان 191 اسید آمینه‌ای ساخته شوند. در این میان محصولی كه نسبت به انواع دیگر بسیار كم یاب‌تر است و البته خواهان زیادی نیز در بین حرفه‌ای‌ها دارد محصولی به نام Grom می‌باشد كه از عصاره هیپوفیز انسان (تقریبا مشابه به محصولات نخستین) استخراج می‌شود كه بعضی از مصرف كنندگان آن ادعا كرده‌اند ك دارای كارآیی بسیار خوبی در بدن می‌باشد.

گروه ورزشی فتح

نوشته شده توسط مصطفی زحمتکش و حسین فتحی ساعت 12:12 ب.ظ موضوع مطلب :‌ پرورش اندام ,

ویرایش شده در پنجشنبه 10 آذر 1384 و ساعت 11:12 ق.ظ

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari